Брестводоканал
Праглядаў: 85

ПРАФЕСІЙНАЕ СВЯТА ДЗЕНЬ РАБОТНІКАЎ ЖЫЛЛЁВА-КАМУНАЛЬНАЙ ГАСПАДАРКІ

        Штогод кожнае чацвёртае нядзелю сакавіка ў Беларусі адзначаецца Дзень работнікаў жыллёва-камунальнай гаспадаркі. Гэта свята людзей, якія няспынна працуюць для таго, каб усе мы жылі ў добрых умовах, у новых, прыгожых і чыстых дамах, каб нашы дзеці маглі гуляць у двары на сучаснай і бяспечнай дзіцячай пляцоўцы.

20 сакавіка 2020 года, напярэдадні свята, у камунальным вытворчым унітарным прадпрыемстве «Брэствадаканал» прайшло ўрачыстае мерапрыемства, на якім «ўзнагароды знайшлі сваіх герояў».

Ва ўрачыстым ўручэнні ўзнагарод прымаў удзел генеральны дырэктар КУМПП «Брэсцкае гарадское ЖКГ» Ігар Віктаравіч Сільчанка і дырэктар камунальнага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства «Брэстводаканал» Андрэй Уладзіміравіч Праліска.

Нагрудным знакам «Ганаровы работнік жыллева-камунальнай гаспадаркі» быў узнагароджаны начальнік участка па абслугоўванні повысительных станцый цэха вадаправода Грыцук Аляксандр Пятровіч.

Ганаровай граматай Брэсцкага абласнога ўнітарнага прадпрыемства «Упраўленне ЖКГ» ўзнагароджана вядучы спецыяліст па міжнародных інвестыцыях Юшковец Аксана Васільеўна. Слесару-рамонтнікі ўчастка водазабор «Граеўскі» Полюху Сяргею Мікалаевічу была ўручана Грамата Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта, начальніку лабараторыі кантролю якасці вады Валадзько Святлане Лявонцьеўны - Ганаровая грамата Брэсцкага гарадскога Савета дэпутатаў.

Граматай адміністрацыі Ленінскага раёна горада Брэста ўзнагароджана інжынер-тэхнолаг вытворча-тэхнічнага аддзела Саладуха Ганна Леанідаўна, а слесару-рамонтнікі ўчастка КПС Венско Алегу Мікалаевічу аб'яўлена Падзяка адміністрацыі Ленінскага раёна горада Брэста.

Ганаровай граматай КУМПП «Брэсцкае гарадское ЖКГ» былі ўзнагароджаны: Баран Галіна Віктараўна - аператар на фільтрах ўчастка водазаборы «Паўночны» і «Аэрапорт», Бычук Алег Анатольевіч - вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха, Горесь Віталь Вітальевіч – інжынер аддзела капітальнага будаўніцтва і рамонту; Крысько Вячаслаў Міхайлавіч – слесар-інструментальшчык рамонтна-механічнага цэха; Сабко Леанід Міхайлавіч – слесар па кантрольна-вымяральных прыборах і аўтаматыцы цэха сродкаў аўтаматызацыі і аўтаматыкі;

Шчурко Міхаіл Міхайлавіч – слесар па кантрольна-вымяральных прыборах і аўтаматыцы ўчастка водомерная майстэрня. Работнікам, якія адпрацавалі ў сістэме жыллёва-камунальнай гаспадаркі больш за 20 гадоў, быў уручаны нагрудны знак «Ветэран Брэсцкага гарадскога жыллёва-камунальнай гаспадаркі» КУМПП «Брэсцкае гарадское ЖКГ»:

Анухину Мікалаю Сямёнавічу – электраманцёру па рамонту і абслугоўвання прылад сувязі цэха СИиА;

Балиевичу Мікалаю Мікалаевічу – кіроўцу аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Балка Валянціне Мікалаеўне – вядучаму бухгалтару;

Брецкому Сяргею Георгіевічу – кіроўцу аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Венско Вольгі Яўгенаўны – прыёмшчыкі заказаў ўчастка водомерная майстэрня;

Валадзько Святлане Лявонцьеўны – начальніку лабараторыі кантролю якасці вады;

Головацкому Віктару Мікалаевічу – муляру ўчастка агульнабудаўнічых работ РДЦ;

Голубеву Аляксандру Іванавічу – вадзіцелю аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Ильяшевичу Віктару Міхайлавічу – электраманцёру па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання электроцеха;

Кавальчук Ларысе Іванаўне – машыністу помпавых установак ўчастка КПС;

Канапацкаму Эдуарду Аляксандравічу – галоўнаму энергетыку; Максимчику Уладзіміру Пятровічу – машыністу помпавых установак ўчастка КПС;

Міхайлавай Святланы Георгіеўны – спецыялісту па камунальных разліках абонентного аддзела;

Мицкович Алене Анатольеўне – вядучаму інжынеру па матэрыяльна-тэхнічным забеспячэнні АМТЗ;

Мойсеевец Таццяне Леанідаўне – машыніста помпавых установак ачышчальных збудаванняў;

Остапуку Сяргею Міхайлавічу - электраманцёру па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання электроцеха;

Остапчуку Аляксандру Віктаравічу – кіроўцу аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Панкратовой Любові Дмитриевне – майстру ўчастка водомерная майстэрня;

Райляну Сяргею Іванавічу – слесару-рамонтнікі ўчастка водазабор «Заходні»;

Ранченко Таццяне Мікалаеўне – машыністу помпавых установак ўчастка КПС;

Скрыпцы Любові Аляксандраўне – аператару на песколовках і жироловках ачышчальных збудаванняў;

Функнеру Віктару Міхайлавічу – слесару-рамонтнікі ачышчальных збудаванняў;

Чмелю Віктару Уладзіміравічу – начальніку ўчастка агульнабудаўнічых работ РДЦ;

Шчурко Міхаілу Міхайлавічу – слесару па Квпіа ўчастка водомерная майстэрня.

Акрамя гэтага, за высокія паказчыкі ў працы, за добрасумленную і бездакорны працу, за актыўны ўдзел у грамадскім жыцці калектыву і ў гонар Дня работнікаў жыллёва-камунальнай гаспадаркі былі ўзнагароджаны Ганаровай граматай прадпрыемства з выплатай матэрыяльнай дапамогі ў памеры 1 бюджэту пражытачнага мінімуму, а таксама занесены на Дошку Гонару лепшыя работнікі прадпрыемства.

На Дошку Гонару былі занесены:

Андрайчук Станіслаў Аляксандравіч – слесар аварыйна-аднаўленчых работ участка сетак вадаправода;

Андрыевіч Таццяна Мікалаеўна – аператар электронна-вылічальных машын вытворчага аддзела аўтаматызаванай сістэмы кіравання вытворчасцю;

Антановіч Аляксандр Іванавіч – электрагазазваршчык ачышчальных збудаванняў;

Вярэніч Аляксандр Пятровіч – слесар-рамонтнік рамонтна-механічнага цэха;

Гатоўчыц Ігар Валер'евіч – слесар аварыйна-аднаўленчых работ участка сетак вадаправода;

Гулевіч Наталля Васільеўна – інжынер па якасці аддзела капітальнага будаўніцтва і рамонту;

Драчоў Дзмітрый Аляксандравіч – слесар па кантрольна-вымяральных прыборах і аўтаматыцы ўчастка водомерная майстэрня;

Жмайлік Яўген Мікалаевіч – мантажнік вонкавых трубаправодаў ўчастка па рамонце сетак каналізацыі;

Карпук Іван Вікенцьевіч – рабочы па комплексным абслугоўвання і рамонту будынкаў і збудаванняў дапаможнага гаспадаркі;

Каральчук Аляксей Іванавіч – майстар ўчастка сетак каналізацыі;

Мацкевіч Вадзім Сяргеевіч – вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Навцевич Іван Аляксандравіч – электраманцёр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання электроцеха;

Наўгародскі Анатоль Ільіч – маляр участка агульнабудаўнічых работ рамонтна-будаўнічага цэха;

Рукавишникова Юлія Вітальеўна – спецыяліст па камунальных разліках абонентного аддзела;

Саўчук Алена Васільеўна – бухгалтар;

Цецярук Аляксандр Антонавіч – слесар-рамонтнік ўчастка водазабор «Мухавецкі»;

Туцкая Святлана Мікалаеўна – інжынер вытворча-тэхнічнага аддзела;

Уланава Жанна Аляксандраўна – інжынер па праектаванні аддзела па праектаванню аб'ектаў Вік;

Хихлин Эдуард Уладзіміравіч – вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Якимук Ірына Леанідаўна – інжынер-радыёлаг лабараторыі кантролю якасці вады

Ганаровай граматай прадпрыемства былі ўзнагароджаны наступныя работнікі:

Завадич Людміла Віктараўна – інжынер-хімік лабараторыі кантролю якасці пітной вады;

Зіноўева Данута Пятроўна – кантралёр вадаправоднага гаспадаркі абонентного аддзела;

Ільяшэвіч Жанна Іванаўна – машыніст помпавых установак ўчастка водазабор «Мухавецкі»;

Каляда Любоў Сцяпанаўна – бухгалтар бухгалтэрыі;

Круглич Аляксей Мікалаевіч – электрагазазваршчык рамонтна-механічнага цэха;

Кулік Лідзія Мікалаеўна – спецыяліст па камунальных разліках абонентного аддзела;

Кулік Аляксандр Мікалаевіч – электраманцёр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання электроцеха;

Луцик Яўген Мікалаевіч – вадзіцель пагрузчыка аўтатранспартнага цэха;

Лой Марына Сяргееўна – майстар ўчастка інжынернай падрыхтоўкі вытворчасці;

Казялец Таццяна Васільеўна – прыбіральнік службовых памяшканняў дапаможнага гаспадаркі;

Макарэвіч Андрэй Аляксандравіч – кладаўшчык сталовай;

Мегель Іван Лявонавіч – вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Навцевич Алена Аляксандраўна – інжынер па бяспецы руху аўтатранспартнага цэха;

Павлишко Алеся Міхайлаўна – інжынер па ахове навакольнага асяроддзя вытворча-тэхнічнага аддзела;

Панкратава Любоў Дзмітрыеўна – майстар ўчастка водомерная майстэрня;

Парасевич Алена Віктараўна – аператар электронна-вылічальных машын абонентного аддзела;

Пятроў Андрэй Валер'евіч – вядучы інжынер аддзела галоўнага механіка;

Петрочук Віктар Дзмітрыевіч – вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Палавой Віталь Іванавіч – начальнік гаража аўтатранспартнага цэха;

Рэкуноў Сяргей Мікалаевіч – дарожны рабочы ўчастка па добраўпарадкаванні рамонтна-будаўнічага цэха;

Сац Віталь Іванавіч – вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха;

Серада Наталля Ігараўна – інжынер-тэхнолаг ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый;

Страпко Вадзім Ігаравіч – сталяр ўчастка агульнабудаўнічых работ рамонтна-будаўнічага цэха;

Тарасюк Сяргей Віктаравіч – слесар-рамонтнік ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый;

Циш Марына Рышардовна – мыйшчык посуду сталовай;

Чарвяк Андрэй Анатольевіч – слесар аварыйна-аднаўленчых работ участка па абслугоўванні повысительных станцый.

Работнікі дзяржаўнага прадпрыемства «Брэствадаканал» не засталіся ў баку і ад прафсаюзных узнагарод. Ганаровай граматай Брэсцкага абласнога аб'яднання прафсаюзаў быў узнагароджаны інжынер-энергетык аддзела галоўнага энергетыка Макарэвіч Сяргей Мікалаевіч, Падзякай Брэсцкага абласнога камітэта Беларускага прафсаюза работнікаў мясцовай прамысловасці і камунальна-бытавых прадпрыемстваў з уручэннем каштоўнага падарунка была абвешчаная аператара электронна-вылічальных машын аддзела аўтаматызаванай сістэмы кіравання вытворчасцю Андрыевіч Таццяне Мікалаеўне.