Брестводоканал
Праглядаў: 35

З 14 па 25 кастрычніка 2019 года на базе нашага прадпрыемства прайшоў дзевяты штогадовы конкурс прафесійнага майстэрства «Лепшы па прафесіі». Конкурс праводзіцца ў мэтах выяўлення найбольш кваліфікацыйных спецыялістаў, павышэння прадукцыйнасці працы працаўнікоў прадпрыемства, зацікаўленасці ва ўдасканаленні прафесійных навыкаў. Усяго прыняў удзел 61 чалавек.
Вынікі конкурсу былі вызначаны на пасяджэнні конкурснай камісіі, шляхам падліку сумы балаў, набраных кожным удзельнікам, і афармляліся пратаколам. У выніку члены журы вызначылі пераможцаў у наступных намінацыях:

«Лепшы Слесар па Квпіа 2019 года»:
1 месца - Сабко Леанід Міхайлавіч, слесар па Квпіа цэха СИиА – 11 базавых велічынь;
2 месца –Шелоник Андрэй Віктаравіч, слесар па Квпіа цэха СИиА - 6 базавых велічынь;
3 месца –Зубрык Алег Паўлавіч, слесар па Квпіа цэха СИиА – 3 базавыя велічыні.

«Лепшы Электраманцёр 2019 года»:
1 месца – Клодчик Святаслаў Алегавіч, электраманцёр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання электроцеха – 11 базавых велічынь;
2 месца – Брецкий Раман Сяргеевіч, электраманцёр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання электроцеха – 6 базавых велічынь;
3 месца – Мікалаеўскі Рыгор Анатольевіч, электраманцёр па рамонце і абслугоўванні электраабсталявання электроцеха – 3 базавыя велічыні.

«Лепшы слесар-сантэхнік 2019 года»:
1 месца – Крывецкі Мікалай Леанідавіч, слесар-сантэхнік водомерной майстэрні– 11 базавых велічынь;
2 месца – Марчук Сяргей Віктаравіч, слесар-сантэхнік водомерной майстэрні - 6 базавых велічынь;
3 месца – Пятрова Вадзім Анатольевіч, слесар-сантэхнік водомерной майстэрні– 3 базавыя велічыні.

 «Лепшы Кантралёр вадаправоднага гаспадаркі 2019 года»:
1 месца – Селивонюк Яна Аляксандраўна, кантралёр вадаправоднага гаспадаркі абонентного аддзела – 11 базавых велічынь;
2 месца – Менжинская Наталля Мікалаеўна, кантралёр вадаправоднага гаспадаркі абонентного аддзела - 6 базавых велічынь;
3 месца – Ванюхина Юлія Анатольеўна, кантралёр вадаправоднага гаспадаркі абонентного аддзела – 3 базавыя велічыні.

«Лепшы слесар па рамонце лічыльнікаў 2019 года»:
1 месца – Чкония Вахтанг Гочаевич, слесар па кантрольна-вымяральных прыборах і аўтаматыцы водомерной майстэрні – 11 базавых велічынь;
2 месца – Драчоў Аляксандр Аляксандравіч, слесар па кантрольна-вымяральных прыборах і аўтаматыцы водомерной майстэрні - 6 базавых велічынь;
3 месца – Казлюк Мікалай Аляксеевіч, слесар па кантрольна-вымяральных прыборах і аўтаматыцы водомерной майстэрні – 3 базавыя велічыні.

«Лепшы Кіроўца 2019 года»:
1 месца – Ерафееў Канстанцін Мікалаевіч, вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха – 11 базавых велічынь;
2 месца – Мамаеў Сяргей Уладзіміравіч, вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха - 6 базавых велічынь;
3 месца – Хихлин Эдуард Уладзіміравіч, вадзіцель аўтамабіля аўтатранспартнага цэха – 3 базавыя велічыні.

«Лепшы Электрагазазваршчык 2019 года»:
1 месца – Піліпчук Сяргей Сяргеевіч, электрагазазваршчык ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый– 11 базавых велічынь;
2 месца – Дзямчук Уладзімір Сяргеевіч, электрагазазваршчык ўчастка каналізацыйна-помпавых станцый – 6 базавых велічынь;
3 месца – Жебрун Андрэй Мікалаевіч, электрагазазваршчык рамонтна-механічнага цэха – 3 базавыя велічыні.

«Лепшы Слесар АВР 2019 года»:
1 месца – Чыжык Валерый Васільевіч, слесар АВР ўчастка сетак каналізацыі – 11 базавых велічынь;
2 месца –Харза Барыс Іванавіч, слесар АВР ўчастка па абслугоўванні повысительных станцый– 6 базавых велічынь;
3 месца – Якимук Андрэй Васільевіч, мантажнік вонкавых трубаправодаў ўчастка па рамонце сетак каналізацыі – 3 базавыя велічыні.

«Лепшы Слесар-рамонтнік 2019 года»:
1 месца –Макоўскі Мікалай Аляксандравіч, слесар-рамонтнік водазабору «Паўночны» – 11 базавых велічынь;
2 месца – Кобак Валерый Уладзіміравіч, слесар – рамонтнік водазабору «Заходні» - 6 базавых велічынь;
3 месца -- Брецкий Аляксандр Сяргеевіч, слесар-рамонтнік водазабору «Мухавецкі» - 3 базавыя велічыні.